Doručení na výdejní místo od 35 Kč - Při objednávce nad 1500 Kč doručení zdarma!

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

od 690 Kč

ks

Nastavitelné přepínací vodítko z kolekce Range. Stvořené pro dobrodružství a označené doživotní zárukou. Vyrobené ručně v České Republice.

Kód produktu: P00022 Doprava a platba

Stvořeno pro dobrodružství ↟ᨏ

Multifunkční přepínací vodítko vyrobené z kvalitního, vysoce nosného lana, které je na rozdíl od klasického horolezeckého lana jemnější a lehčí. Na delších procházkách oceníte širokou škálu využití, které se díky volně posuvným kroužkům na vodítku nabízí. Povrch lana je opatřen příjemným opletem, tkaným ze 48 pramenů, díky čemuž vás vodítko nespálí a dobře se s ním manipuluje i v tahu nebo náročném terénu.

 

        

 

Volně nastavitelná oka pro přepínání

Kroužky, pomocí kterých můžete vodíko přepínat, jsou zabudovány v uzlech, kterými lze po vodítku pohybovat dle potřeby. Můžete si tak libovolně nastavit délky jednotlivých částí přesně podle představ. Všechny námi nabízené délky přepínacích vodítek jdou při venčení sepnout kolem ramen. Při výběru je však potřeba brát v potaz jak velikost psa, tak toho kdo jej povede, aby se vám oběma s vodítkem pohodlně chodilo.

 

Vysoce nosná lana

Vodítko zvládne i ty nejtežší chlupáče. Jeho maximální hodnota zatížení při přetržení je až 1200 kg, nemusíte se tedy bát, že by ho i ten největší silák přetrhnul. Celková váha 2,3 m dlouhého vodítka je 240 g, z toho 100 g váží kovové komponenty. Vodítko je tedy lehké i pro menší psy, zároveň však dostatečně pevné i pro obří plemena. Průměr lana je 10 mm.

 

        

 

Zdravotně nezávadný a vodu neabsorbující materiál

Lana, která při výrobě vodítek používáme, jsou označena certifikátem Oeko-Tex® Standard 100, který zaručuje, že je materiál netoxický a pro psy i pro lidi zdravotně nezávadný. Pokud by ho tedy pejsek náhodou rozkousal, nic se mu nestane. Vodítko zároveň neabsorbuje vodu, je tak vhodné do vody, kde plave na hladině. Pro docílení efektu, kdy vodítko bude plavat za psem na hladině je nutné, připnout ke psovi oba konce vodítka, aby samotné lano netáhly ke dnu karabiny.

 

Vyberte si ze tří typů karabin

Klešťové karabiny s nosností do 15 kg, váha 26 g, výška 6 cm. Pro psy s vahou nad uvedenou nosnost je nedoporučujeme, ikdyž karabiny svojí nosností udrží i větší psy.

Hákové karabiny s nosností do 70 kg, váha 36 g, výška 8 cm. Univerzální karabiny, doporučujeme pro psy všech velikostí. Pouze pro drobnější psy pod 5 kg by karabiny mohly být příliš težké.

Ocelové karabiny s pojistkou s nosností do 500 kg, váha 30 g, výška 8 cm. Pro větší nebo neklidné psy či tahače doporučujeme zvolit karabiny s pojistkou, které zaručí maximální bezpečnost. Jejich životnost je prakticky neomezená. 

 

Doživotní záruka

K vodítku poskytujeme doživotní záruku. Zajímá vás, jak funguje doživotní záruka? Více se můžete dozvědět zde.

 

Sestavte si svůj originál

Pokud byste nevybrali délku vodítka z naší nabídky, napiště nám na obchod@localdog.cz nebo na sociální sítě, rádi vám vyrobíme vodítko na míru.